samochód

Jesienna wymiana opon

Jesień. Zaczynają opadać liście z drzew. Coraz częściej pada deszcz. Występują poranne przymrozki. Wszystkie te zjawiska są dostatecznym powodem, by zdecydować się na wymianę opon z letnich na opony zimowe. Bardzo istotny jest fakt, ze do produkcji opon zimowych stosowana jest bardziej miękka mieszanka gumowa z dużą zawartością krzemionki, dzięki której opony zachowują elastyczność, a co za tym idzie przyczepność nawet w bardzo niskich temperaturach. Innym ważnym powodem , by zdecydować się na zamontowanie opon zimowych jest ten, że w tak nieprzyjemnych warunkach atmosferycznych wykonywanie różnych manewrów na drodze staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze.

 

Chodzi przede wszystkim o hamowanie oraz wyprzedzanie. W warunkach niskich temperatur droga hamowania przy oponach letnich jest znacznie dłuższa. Kiedy zdecydowaliśmy już ,że czas najwyższy, by wymienić opony letnie na opony zimowe warto dobrze przemyśleć wybór opon zimowych do naszego auta. Przy wyborze modelu opon zimowych trzeba zwrócić się z zapytanie m do sprzedawcy, który model opon zimowych może być zastosowany do naszego samochodu. Sprzedawcy posiadają wiedzę techniczną pozwalająca na dokonanie najlepszego wyboru opon zimowych. Kupując odpowiedni model opony ważne są takie parametry jak: droga hamowania, zachowanie na śniegu, lodzie, przyczepność, hałas i na samym końcu cena.

 

Odwrotna kolejność pytań przy wyborze opon zimowych prowadzi do nieudanego zakupu i często tak bywa, że zakupione opony zimowe nie spełniają naszych oczekiwań. Wiadomo, że co tanie , to drogie. Z oponami zimowymi też tak bywa. Obok wyboru odpowiedniego modelu opon zimowych bardzo ważny jest ich montaż. Korzystanie z usług nieprofesjonalistów może skończyć się złym wyważeniem, złym założeniem na felgę, zniszczeniem stopki opony zimowe, a w konsekwencji całej opony. Trzeba też zadbać o zdemontowane opony letnie, które mają być założone w następnym sezonie. W ogóle opony należy przechowywać w pomieszczeniach wentylowanych, suchych, z dala od działania promieni słonecznych i substancji chemicznych.

 

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *